Witamy na stronach Zakładu SIMT - informacje ogólne

Witamy na stronach witryny dydaktyczno-naukowej Zakładu Systemów Informatcznych i Mechatronicznych w Transporcie! Zakład SIMT jest jednostką Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej.

Główne kierunki działalności naukowo-badawczej Zakładu to przede wszystkim: Systemy ATS, APM (Automated Transit Systems, Automated People Movers), dynamika pojazdów, środki i systemy transport osób niepełnosprawnych, środki mobilności i środki kliniczne przywracanie mobilności, ergonomia środków transportu, pojazdy ekologiczne, pojazdy inteligentne, zastosowanie technik CAx w projektowaniu i badaniach symulacyjnych, inteligentne interfejsy człowiek (operator) maszyna. Na stronach niniejszej witryny można zapoznać się ze szczegółami tej działalności – zapraszamy!

www.eco-mobilnosc.pw.edu.plDziałalność naukowo-badawcza rozwijana jest przy wsparciu m.in. projektu Eco-Mobilność. Jego koordynatorem i jednostką wiodącą jest Zakład SIMT funkcjonujący w ramach Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej. Zarówno projektem jak i Zakładem kieruje prof. dr hab. inż. Włodzimierz Choromański. Więcej informacji o projekcie można uzyskać na stronie: www.eco-mobilnosc.pw.edu.pl

 

www.skntcax.pw.edu.plStudentów zapraszamy do podjęcia działalności w ramach Studenckiego Koła Naukowego Technik CAx w Modelowaniu Systemów Człowiek - Środki Transportu - Otoczenie. Koło bierze udział w realizacji projektów prowadzonych przez Zakład. Przeczytaj więcej na stronie internetowej Koła SKNTCAx .